Akademia muzyczna w Łodzi
EOG
EOG
Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

PROJEKT

Stworzenie nowoczesnej przestrzeni koncertowej
i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego Łodzi
poprzez realizację prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych w Pałacu Karola Poznańskiego
w ramach programu „Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego”
Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014
i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014

Reportaż z zakończenia projektu

kwiecień 2017

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z zakończenia projektu i koncertu studentów Akademii Muzycznej w Łodzi.

Fotorelacja z koncertu kameralnego „Wiosna w Pałacu”

kwiecień 2017

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z koncertu „Wiosna w Pałacu” promującego rezultaty projektu, który odbył się w nowo odrestaurowanej Sali Koncertowej nr 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi.

01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16

Koncert „Wiosna w Pałacu” promujący rezultaty projektu

kwiecień 2017

Koncert „Wiosna w Pałacu” odbędzie się w odrestaurowanej Sali Koncertowej nr 31 w Pałacu Akademii Muzycznej w Łodzi w środę 19 kwietnia o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Koncert to wydarzenie promujące rezultaty projektu „Stworzenie nowoczesnej przestrzeni koncertowej i zachowanie historycznego dziedzictwa kulturowego Łodzi poprzez realizację prac konserwatorsko-rewitalizacyjnych w Pałacu Karola Poznańskiego”. Jego wykonawcami będą artyści na co dzień związani z Uczelnią: Beata Zawadzka-Kłos (sopran), Robert Stefański (klarnet), Paweł Gusnar (saksofon), Maciej Staszewski (gitara) i Leszek Kołodziejski (akordeon). Wystąpią w duetach, prezentując zróżnicowany program złożony z muzyki współczesnej, w tym utworów jazzowych i klezmerskich. Zabrzmią utwory latynoamerykańskich kompozytorów: Heitora Villa-Lobosa i Astora Piazzolli, Arioso z Koncertu klarnetowego Aleksandra Tansmana, kompozycje łódzkich twórców: Sławomira Kaczorowskiego i Macieja Staszewskiego, a także klarnetowe dzieło Béli Kovácsa oraz duet na saksofon i gitarę Gerarda Drozda.

Przed koncertem odbędzie się prezentacja menadżera projektu Andrzeja Malinowskiego na temat funkcjonalności nowej przestrzeni koncertowej w zrewitalizowanych wnętrzach Pałacu.

Wydarzenie realizowane w ramach zadania „Organizacja norwesko-polskich działań upowszechniających rezultaty projektu Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi”.

Program z cyklu „Akademia Muzyki” w TVP3 Łódź

Relacja z obchodów „Święta Uczelni 2017” połączonych z uroczystym zakończeniem projektu konserwatorsko-rewitalizacyjnego

kwiecień 2017

Zachęcamy do obejrzenia programu z cyklu „Akademia Muzyki” w TVP3 Łódź pod redakcją Leszka Bonara, przygotowanego w ramach kampanii informacyjnej zrealizowanej w ramach zadania „Organizacja norwesko-polskich działań upowszechniających rezultaty projektu Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi”.

zobacz na stronie TVP Łódź

Dwie wycieczki promujące rezultaty projektu

marzec 2017

W kwietniu br. (3 i 21 kwietnia) odbędą się dwie otwarte wycieczki w ramach zadania „Organizacja norwesko-polskich działań upowszechniających rezultaty projektu Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi”. Początek każdej wycieczki o godz. 17.00, czas trwania ok. 1 godziny.

Udział w wycieczce jest możliwy po wcześniejszym zgłoszeniu. Zapisy w Biurze Promocji Akademii Muzycznej w Łodzi: telefonicznie – 42 662 16 45 lub mailowo – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Akademia

90-716 Łódź, ul. Gdańska 32
tel. +48 42 662 16 00

www.amuz.lodz.pl

Biuro Projektu

BIURO PROJEKTU
tel. +48 42 662 16 29

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 
 

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

www.eeagrants.org

W celu zapewnienia pełnej funkcjonalności, strona używa plików cookies (ciasteczek),
które są zapisywanye na Twoim komputerze zgodnie z ustawieniami przeglądarki, z której korzystasz.

Jeżeli nie akceptujesz tego faktu, zmień ustawienia swojej przeglądarki lub opuść naszą stronę.